Vánoční čas v hospici

Na Štědrý den se vždy hospic rozezní vánočními koledami.

To andělé a pastýři přináší radostnou zvěst o narození malého Ježíška, kterého nosí ukázat nemocným. Slavnostní družinu letos při putování hospicem doprovázely rozmanité hudební nástroje – flétny, dudy, pozoun, ukulele. Muzikanti a zpěváci vytvořili dojemnou vánoční atmosféru a tak byli nemocnými i jejich rodinami na pokojích vítáni s upřímným zájmem. Kuchaři připravili sváteční večeři a sestřičky pro pacienty prostřely slavnostní stůl. Pro každého nemocného rozsvítily zářivou prskavku.

Na svátek sv. Štěpána pozvaly sestry boromejky nemocné na zpívání koled do krásně vyzdobené hospicové kaple. Na Silvestra jsme pak slavili děkovnou bohoslužbu, při níž jsme se mohli setkat také s blízkými našich nemocných. Ze srdce děkujeme všem, kteří se na vánočním programu v hospici podíleli.

zveřejněno 2. 1. 2024